fbpx

Nowe samochody elektryczne Kraków

Światowy trend odchodzenia od konwencjonalnych silników spalinowych nabiera rozpędu. Śmiało można stwierdzić, że już teraz stajemy się świadkami rozpoczynającej się rewolucji w branży motoryzacyjnej. A jej symbolem stał się samochód elektryczny, który zdaje się na ten moment najlepszym zastępstwem dla samochodów spalinowych. Toyota nie zamierza bezczynnie obserwować zachodzących zmian i również zapowiada zelektryfikowanie oferowanych przez markę modeli.
Nowe samochody elektryczne Kraków

Nowy elektryczny samochód Toyota

Rok 2022 to czas debiutu samochodu Toyota bZ4x na rynkach całego świata. Średniej wielkości SUV jest odpowiedzią japońskiego giganta branży motoryzacyjnej na rosnące zapotrzebowanie na modele w pełni elektrycznych pojazdów. Jest to pierwsze auto z zapowiadanych pięciu modeli z linii bZ. W kolejnych latach w salonach Toyoty będzie można również znaleźć elektrycznego SUV-a o kompaktowej budowie oraz tego średniej wielkości o sportowym charakterze, a także średniego sedana i dużego SUV-a, w którym znajdzie się miejsce na aż trzy rzędy siedzeń.

 

Oczywiście to tylko początek przygody Toyoty z samochodami elektrycznymi. Koncern już teraz zapowiada wprowadzenie do sprzedaży kolejnych spektakularnych modeli elektryków. Użytkownicy będą mogli wybrać dla siebie zarówno typowy miejski samochód elektryczny, jak i crossover, SUV terenowy, auto sportowe lub dostawcze, czy pickupa. Gama dostępnych modeli powinna być zatem satysfakcjonująca dla każdego kierowcy.

Nowe samochody elektryczne Kraków

Samochód elektryczny przyszłością motoryzacji

W ciągu najbliższych kilku lat każdy z nas będzie mógł się zdecydować na samochód elektryczny. Kupno takiego pojazdu w tej chwili wciąż może się wiązać z wieloma utrudnieniami, związanymi chociażby ze stosunkowo małą ilością dostępnych punktów ładowania. W ofercie salonu Anwa Toyota można jednak znaleźć sporo modeli samochodów w części elektrycznych, czyli doskonale nam znanych hybryd.

 

Pełne hybrydy samoładujące, jak i modele typu plug-in, które można ładować z gniazdka, cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących. Jest to przecież zdecydowanie lepszy wybór niż auto z typowym silnikiem spalinowym, zwłaszcza z Dieslem. Oszczędność paliwa przy doskonałych osiągach, a także bogate wyposażenie i bezawaryjność samochodów hybrydowych to tylko najważniejsze z zalet tego rozwiązania.

Nowe samochody elektryczne Kraków

Dostępne napędy ekologiczne

Samochody z napędem elektrycznym z pewnością wkrótce zawładną branżą motoryzacyjną. Warto jednak podkreślić, że nie jest to jedyne innowacyjne rozwiązanie, które sprzyja dbaniu o środowisko naturalne. Doskonałym tego przykładem są wspomniane już samochody hybrydowe produkowane przez markę Toyota od 1997 roku, a także hybrydy typu plug-in.

 

Wśród oferowanych przez koncern Toyota modeli znajdziemy również samochody z napędem wodorowym, które reprezentuje Toyota Mirai. Inżynierom Toyoty udało się opracować napęd elektryczny z wodorowymi ogniwami paliwowymi. W takich pojazdach energia jest wytwarzana dzięki połączeniu wodoru i tlenu. Korzystając z takiego samochodu, możemy więc zapomnieć o emisji CO2 do atmosfery, ciesząc się w pełni ekologiczną jazdą.