fbpx

Toyota Mirai Kraków

Toyota Mirai to doskonały dowód na to, że jazda samochodem może w końcu stać się zupełnie neutralna dla środowiska. Samochód napędzany energią elektryczną wytwarzaną z wodoru to rozwiązanie przyszłości, z którego możemy korzystać już teraz! Nowa Toyota Mirai jest autem przyjaznym naszej planecie, które zapewnia kierowcom dynamiczną i komfortową jazdę, a do tego po prostu świetnie wygląda. Spełnia on więc wszystkie oczekiwania współczesnego użytkownika.

Dane techniczne

  • Moc silnika 182 KM
Toyota Mirai Kraków

Toyota Mirai – innowacyjna technologia wodorowa

Wodór jest pierwiastkiem występującym we wszystkich organizmach na naszej planecie oraz w wodzie. Może on zostać z niej pozyskany przy pomocy elektrolizy inicjowanej energią ze źródeł odnawialnych. To powszechnie dostępne źródło energii może więc z powodzeniem zasilać nasze samochody, które dzięki niemu w końcu stają się zupełnie bezemisyjne.

W autach Toyota Mirai z 2021 roku, jak i w jej starszych wersjach znajdziemy napęd elektryczny, który jest zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. To w nich właśnie wytwarzana jest energia elektryczna, powstająca w wyniku wiązania wodoru z tlenem. Energia ta jest wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego oraz do ładowania akumulatorów, a przy tym nie powoduje powstawania produktów ubocznych w postaci zanieczyszczeń, takich jak na przykład szkodliwe gazy. Wodór jest więc źródłem energii, które może zrewolucjonizować nie tylko rynek motoryzacyjny, ale też nasze społeczeństwo.

Toyota Mirai Kraków

Toyota Mirai – dane techniczne

Nowa Toyota Mirai została wyposażona w zmodernizowany układ wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki temu, iż w tej wersji zwiększona została pojemność zbiornika, Toyota Mirai może teraz pokonać do aż 650 km na jednym tankowaniu. Sam proces tankowania wbrew pozorom jest banalnie prosty i przebiega niemal dokładnie tak samo, jak w przypadku aut z tradycyjnym napędem. Co ważne, wszystko trwa maksymalnie 5 minut, a ogniwa paliwowe natychmiast zaczynają wytwarzać niezbędną do kontynuowania jazdy energię.

Jazda samochodem Toyota Mirai jest bardzo intuicyjna i przyjemna dla kierowców. Jest to zasługa między innymi responsywnego napędu oraz dynamicznego przyspieszenia do 100 km/h w 9,0 sekund. Łączna moc generowana przez napęd wodorowy to natomiast 182 KM. Użytkownik może też wybrać jeden z trzech trybów jazdy. W trybie ECO możemy kontrolować zużycie paliwa, tryb NORMAL doskonale sprawdza się w codziennym użytku, a tryb SPORT to gwarancja szybkiej reakcji pojazdu, gdy tego potrzebujemy.

Toyota Mirai Kraków

Toyota Mirai – kup samochód przyszłości

Nowa Toyota Mirai to bezemisyjny samochód przyszłości, który wyróżnia się też świetną wydajnością. Innowacyjny sedan stworzony przez japońską markę posiada ponadto niezwykle dynamiczną sylwetkę, która wyróżnia go z tłumu. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesną stylistykę wnętrza samochodu. Eleganckie wykończenia oraz wykorzystanie najnowszych technologii sprawia, że podróżowanie tym autem to prawdziwa przyjemność. W przypadku takich samochodów jak Toyota Mirai cena ich zakupu jest w pełni adekwatna do tego, co otrzymujemy w zamian.

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą