fbpx

Okręgowa stacja kontroli pojazdów Kraków

Stacja kontroli pojazdów Anwa Toyota AAC to jedno z tych miejsc, które mają realny wpływ na poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. To właśnie w nich przeprowadzane są dokładne badania techniczne samochodów osobowych, których jest na drogach najwięcej. Właściwie wykonane badanie stanu pojazdu daje nam większą pewność, iż nie stwarza on zagrożenia dla samego kierowcy oraz jego pasażerów, jak i dla osób trzecich. Mając tego pełną świadomość, salon Toyota Anwa oferuje swoim klientom profesjonalne usługi naszej stacji kontroli pojazdów w Krakowie.

Skontaktuj się
Okręgowa stacja kontroli pojazdów Kraków

Anwa – stacja kontroli pojazdów Kraków

Regularna kontrola stanu technicznego samochodu to obowiązek właścicieli wszystkich pojazdów. Jeśli auto nie ma potwierdzenia wykonania przeglądu technicznego, w razie kontroli policyjnej jego dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany, a właściciel otrzyma dodatkowo mandat. Należy więc pamiętać o konieczności umówienia się na takie badanie w stacji kontroli pojazdów w odpowiednim terminie.

 

Pierwsze badania diagnostyczne pojazdu powinny zostać przeprowadzone przed jego rejestracją. Kolejne w ciągu trzech lat od daty jego produkcji, a następne po dwóch latach. Im auto jest starsze, tym wymaga się, aby jego stan techniczny był sprawdzany częściej. Dlatego też w dalszym okresie użytkowania takiego samochodu, jego właściciel musi przeprowadzać badania diagnostyczne co roku. Istotne jest pamiętanie o regularnym wykonywaniu badań technicznych pojazdów, aby uniknąć problemów w przypadku kontroli ruchu drogowego.

Okręgowa stacja kontroli pojazdów Kraków

Okręgowa stacja kontroli pojazdów – profesjonalne badania diagnostyczne

Podczas badania diagnostycznego przeprowadzanego w stacji kontroli pojazdów sprawdzone zostają wszystkie te elementy, które mogą mieć wpływ na prawidłowe działanie samochodu. Tym samym są to więc również elementy, które mają ogromne znacznie w kontekście bezpieczeństwa na drodze.

 

W zakres badań technicznych wchodzi wiele aspektów. Specjaliści sprawdzają generalny stan karoserii samochodu, jego szyb oraz ogumienia. Dokonuje się też kontroli działania oświetlenia oraz tego, czy jego ustawienie jest prawidłowe. Niezwykle ważną częścią badania jest dokładne sprawdzenie każdego elementu tworzącego układ hamulcowy, amortyzatory oraz układ napędowy. Dokonywany jest przy tym pomiar emisji spalin, a diagnosta weryfikuje również, czy w aucie nie występuje żaden wyciek płynów eksploatacyjnych. Właściciele pojazdów z LPG powinni też okazać dokument potwierdzający legalizację butli gazowej.

Okręgowa stacja kontroli pojazdów Kraków

Dokładny i szybki przegląd auta w SKP Anwa Kraków

Jaki powinien być przegląd w Stacji Kontroli Pojazdów? Przede wszystkim badanie samochodu powinno zostać przeprowadzone przez specjalistów z obszerną wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu kierowca zyskuje pewność, że jego auto może bezpiecznie poruszać się po drogach.

 

W Anwa również mamy tego pełną świadomość, dlatego w naszej stacji w Krakowie pracują prawdziwi specjaliści, którzy przeprowadzają bardzo skrupulatne badania diagnostyczne każdego samochodu. Nasi klienci wiedzą doskonale, że usługa ta jest wykonywana w rzetelny sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze staramy się przeprowadzić taki przegląd techniczny w jak najkrótszym czasie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem Państwa codziennego życia jest samochód i szanujemy wasz cenny czas.

Nowa lokalizacja – Kraków ul. Rzemieślnicza 20.