fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 223 KM
  • Pojemność bagażnika 360 l
  • Pojemność skokowa silnika 1798 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 6,7 s
  • Średnia emisja CO2 11-16 g/100 km
  • Zużycie paliwa 0,5 - 0,7 l/100 km
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota Prius Plug-in Hybrid – poznaj zalety modelu

Piąta generacja samochodów Prius korzysta z najnowszej technologii hybrydowej, która została połączona z napędem elektrycznym. W efekcie użytkownicy nie muszą martwić się nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska, nie tracąc przy tym na jakości samej jazdy. Dużą zaletą samochodu oferowanego przez Toyotę jest też fakt, iż Prius automatycznie przełącza się na tryb jazdy hybrydowej, gdy poziom naładowania spada.

Toyota Prius Plug-in Hybrid dane techniczne

Jeśli chodzi o typowo techniczne dane, Toyota Prius Plug-in Hybrid dysponuje mocą 223 KM. Do rozpędzenia tego samochodu do 100 km/h wystarczą tylko 6,7 sekundy. W trybie EV zasięg pojazdu wynosi od 78 do 86 km, w zależności od tego, jaką wersję samochodu wybierzemy. Kwestia ta wpływa również na zużycie paliwa w poszczególnych modelach Plug-in Hybrid, gdyż może ono wynieść od 0,5 do 0,7 l na 100 km. Jeśli natomiast martwicie się emisją CO2, to w przypadku najnowszego Priusa jest to jedynie 11-16 g na 100 kilometrów.

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota Prius Plug in Hybryda – Innowacyjne rozwiązania przyszłości

Doskonale przemyślane połączenie silnika elektrycznego i hybrydy to nie wszystko. Toyota poszła o krok dalej, wykorzystując w swoich samochodach energię słoneczną. Dzięki zaawansowanej technologii Prius Plug-in Hybrid może być dodatkowo zasilany przez zamontowane na dachu ogniwo fotowoltaiczne. Rozwiązanie to pozwala dodatkowo zwiększyć zasięg auta w sposób przyjazny dla środowiska.

Oczywiście Toyota zadbała również o dostarczenie użytkownikom technologii, które ułatwiają i uprzyjemniają jazdę samochodem Prius Plug-in Hybrid. W jego wyposażeniu znajdziemy więc intuicyjny interfejs, aplikację MyT z pełną gamą usług zdalnych oraz systemy T-Mate, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy, ostrzegając kierowców przed potencjalnym niebezpieczeństwem na drodze.

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota hybrydowa z napędem elektrycznym – doskonała sylwetka i wygodne wnętrze

Toyota Prius Plug-in Hybrid ma mnóstwo fantastycznych zalet technologicznych, których nie sposób nie docenić. Warto jednak podkreślić, że najnowsza propozycja Toyoty również świetnie się prezentuje. Zarówno nadwozie, jak i wnętrze pojazdu są świetnie zaprojektowane, spełniając oczekiwania nawet tych wymagających użytkowników, których trudno zaskoczyć.

Modny wygląd, a przy tym niezwykle wygodne wnętrze to dwie cechy Toyoty Prius Plug-in Hybrid, które przyciągają uwagę naszych klientów. Prosta, ale jednocześnie nieco futurystyczna aerodynamiczna sylwetka to spełnienie marzeń kierowców poszukujących pojazdów o prawdziwie nowoczesnym designie. Z kolei przyjemne i przy tym praktyczne wnętrze wyposażone w wiele udogodnień, to gwarancja wygodnego podróżowania, niezależnie od długości pokonywanych tras.

Śmiało można więc stwierdzić, że Toyota Prius Plug-in Hybrid to perfekcyjna odpowiedź na potrzeby współczesnego użytkownika, który poszukuje funkcjonalnego i oszczędnego samochodu przyjaznego środowisku.