fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 116 KM lub 125 KM
  • Pojemność bagażnika 320 l lub 397 l
  • Pojemność skokowa silnika 1490 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 10,9 - 11,8 s
  • Średnia emisja CO2 133 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 4,4 - 6,0 l/100km
Toyota Yaris Cross Kraków

Toyota Yaris Cross – miejski SUV najwyższej klasy

Można uznać, że Toyota Yaris Cross jest spełnieniem marzeń wielu kierowców, którzy na co dzień pokonują miejskie drogi, ale tęsknią za komfortem SUV-a. Mając świadomość potrzeb współczesnego użytkownika, eksperci marki Toyota wykorzystali swoją wiedzę i doświadczenie do tego, aby stworzyć pojazd łączący w sobie wszystkie najlepsze cechy samochodów miejskich z nadwoziem SUV-a. Efekt ich pracy jest naprawdę imponujący i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Toyota Yaris Cross doskonale sprawdza się w warunkach miejskich, prowadzi się płynnie i zapewnia nam bezpieczeństwo. Do tego została ona wyposażona w samoładujący się układ hybrydowy najnowszej generacji. Oznacza to więc niskie spalanie oraz znaczne ograniczenie szkodliwych emisji CO2. Warto też zwrócić uwagę na muskularną sylwetkę pojazdu, która prezentuje się imponującą. Obecnie model ten jest dostępny w wersji Active, Comfort, Executive i Adventure.

Toyota Yaris Cross Kraków

Toyota Yaris Cross – dane techniczne

Toyota zapewniła swoim klientom dość szeroki wybór, jeśli chodzi o napęd. W linii Yaris Cross dostępne są modele z silnikiem benzynowym 1.5 Dynamic Force o mocy 125 KM z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Kupujący mogą również wybrać wersję z napędem hybrydowym Hybrid Dynamic Force z trzycylindrowym silnikiem 1.5 oraz z silnikiem elektrycznym, których łączna moc wynosi 116 KM.

Toyota Yaris Cross posiada napęd na przednie koła, ale dostępna jest też wersja z elektrycznym napędem AWD-i. Jest to alternatywa dla klasycznego napędu mechanicznego 4×4. AWD-i to elektryczny system napędzający tylne koła, który dodatkowo wspiera układ hybrydowy. Dzięki niemu auto zyskuje lepszą przyczepność, zwłaszcza na śliskiej nawierzchni. Napęd AWD-i sprawia również, że Toyota Yaris Cross z większą łatwością porusza się po nierównościach. Wersja wyposażona w ten system posiada też zawieszenie wielowahaczowe z tyłu i systemy, które wspierają jazdę poza asfaltem.

Toyota Yaris Cross Kraków

Toyota Yaris Cross – najbezpieczniejsza w swojej klasie

Toyota Yaris Cross gwarantuje swoim użytkownikom niezwykły komfort jazdy. Specjaliści odpowiedzialni za projekt tego wyjątkowego crossovera zadbali jednak również o bezpieczeństwo podróżujących nim osób. Ich wysiłki zostały docenione przez Euro NCAP, która uznała Toyotę Yaris Cross za najbezpieczniejszy samochód 2021 roku w klasie „Small MPV”. Jak wykazały przeprowadzone testy, model ten wyróżnia się szczególną odpornością na zderzenia oraz wysokim poziomem ochrony uczestników ruchu, a także skutecznością systemów bezpieczeństwa czynnego (Toyota Safety Sense).