fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 122 KM lub 125 KM
  • Pojemność bagażnika 471 l
  • Pojemność skokowa silnika 1496 cm3, 1598 cm3, 1798 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 12,1 s
  • Średnia emisja CO2 b.d.
  • Średnie zużycie paliwa 5,6 - 6,5 l/100km
Toyota Corolla Sedan Kraków

Toyota Corolla Sedan – Kraków, małopolskie

Kiedy przyjrzymy się nieco dokładniej samochodom z linii Toyota Corolla Sedan, cena ich różnych wariantów nie odbiega znacząco od oferty konkurencyjnych marek. Co zatem sprawia, że to właśnie auta japońskiego producenta podbijają serca użytkowników? Kupujący doceniają fakt, że najnowsze roczniki Toyoty Corolla Sedan zapewniają im wszystko to, czego potrzebują – samochód o świetnych parametrach technicznych, który doskonale wygląda, a przy tym dobrze się prowadzi i jest bezpieczny.

Niezwykle stylowa linia nadwozia oraz najwyższa jakość wykończenia przestronnego wnętrza samochodu, to pierwsze, co rzuca się w oczy. W autach Corolla Sedan kolory nadwozia również wyróżniają się na tle konkurencji. Wygodne fotele oraz bogate wyposażenie sprawiają, że podróżowanie nim nawet na długich trasach jest przyjemne. Co ważne, nowa Toyota Corolla Sedan została zbudowana na platformie TNGA, dzięki której jazda autem jest bardziej dynamiczna, ale jednocześnie mamy nad nim większą kontrolę. W samochodzie zastosowano też zaawansowane systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.

Toyota Corolla Sedan Kraków

Toyota Corolla Sedan – dane techniczne

Wymiary Toyoty Corolla Sedan to 463 cm długości, 178 cm szerokości i 143,5 cm wysokości. Rozstaw osi w tym modelu to 270 cm, a bagażnik ma pojemność 471 litrów. Pod maską Toyoty Corolla Sedan znajdziemy klasyczny napęd na benzynę lub też napęd hybrydowy.

Jakie są rodzaje silnika w Corolli Sedan z tradycyjnym napędem? Zarówno wersja samochodu z 6-biegową skrzynią manualną, jak i z bezstopniową przekładnią MultidriverS została wyposażona w silnik benzynowy 1.5 VVT-i o mocy 125 KM. Toyota Corolla Sedan Hybrid jest posiada natomiast jednostkę napędową 1.8 Hybrid o mocy 122 KM z bezstopniową przekładnią e-CVT. Kupujący mogą wybierać spośród czterech wersji samochodu – Active, Comfort, Executive oraz GR Sport.

Toyota Corolla Sedan Kraków

Hybrydowa Toyota Corolla Sedan – spalanie i osiągi

Automat Toyota Corolla Sedan z napędem hybrydowym to nowoczesne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby współczesnego użytkownika oraz środowiska. Średnie zużycie paliwa w tym modelu to tylko 4,4-5,2 l/100 km. Oznacza to więc realne oszczędności paliwa i tym samym pieniędzy, ale także ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Zastosowanie napędu hybrydowego nie wpływa jednak negatywnie na świetne osiągi samochodu. Prędkość maksymalna w przypadku hybrydowej wersji auta to 180 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 11 sekund. Nic więc dziwnego, że wśród użytkowników samochodów Toyota Corolla Sedan, opinie na ich temat są wyłącznie pozytywne.