fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 116 KM
  • Pojemność bagażnika 361 l lub 596 l
  • Pojemność skokowa silnika 1197 cm3, 1798 cm3, 1986 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 10,9 - 11,1 s
  • Średnia emisja CO2 99-165 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 4,4 - 5,6 l/100km
Toyota Corolla Kraków

Nowa Toyota Corolla Hatchback – Kraków, małopolskie

Projektanci japońskiej marki ciężko pracowali nad tym, aby stworzyć tak dobry samochód o sportowym charakterze, jakim jest Toyota Corolla w wersji Hatchback. Opinie użytkowników są najlepszym dowodem na to, że cel został osiągnięty. Dynamiczna sylwetka doskonale oddaje charakter samochodu, którego linia nadwozia została oparta na platformie projektowej TNGA (Nowa Globalna Architektura Toyota). To właśnie dzięki niej kierowcy zyskali doskonałe prowadzenie oraz gwarancję stabilności auta na drodze.

Samochód świetnie porusza się po miejskich uliczkach, jazda nim jest płynna oraz dynamiczna. Użytkownicy szczególnie doceniają też wnętrze Toyoty Corolla Hatchback, które jest dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wykorzystanie świetnej jakości materiałów oraz zastosowanie różnorodnych faktur sprawia, że samochód wygląda bardzo oryginalnie. Dla wielu osób głównym atutem są też sportowe fotele, jakie znajdziemy w hatchbacku Toyota Corolla. Kolory nadwozia oferowane przez producenta z pewnością również spełnią oczekiwania kupujących.

Toyota Corolla Kraków

Toyota Corolla dane techniczne

Toyota Corolla w wersji Hatchback ma 437 cm długości, 179 cm szerokości oraz 143,5 cm wysokości. Rozstaw osi wynosi natomiast 264 cm. W tym modelu Toyota Corolla bagażnik ma pojemność 361 litrów (wersja benzynowa) lub 313 litrów (wersja hybrydowa).

A co znajdziemy pod maską Toyoty Corolla Hatchback? Japoński producent oferuje nam zarówno klasyczny napęd na benzynę, jak i nowoczesne jednostki hybrydowe. W wersji benzynowej jest to silnik 1.2 Turbo o mocy 116 KM. Do wyboru mamy samochód z 6-biegową skrzynią manualną lub z bezstopniową przekładnią MultidriveS.

Z kolei w modelach hybrydowych mamy do wyboru dwa rodzaje silnika. Toyota Corolla Hatchback może zostać wyposażona w jednostkę napędową 1.8 Hybrid o mocy 122 KM lub 2.0 Hybrid Dynamic Force o mocy 184 KM. Oczywiście w przypadku każdej z dostępnych wersji samochodu Toyota Corolla, cena zależy właśnie od zastosowanych w niej rozwiązań oraz naszych własnych wyborów dotyczących m.in. pakietów i opcji dodatkowych.

Toyota Corolla Kraków

Toyota Corolla – automat z napędem hybrydowym

Jakie zalety ma hybrydowa wersja Hatchbacka Toyoty Corolla? Spalanie na bardzo niskim poziomie to zdecydowanie jeden z ważniejszych atutów tego modelu. Niezależnie od tego, który napęd hybrydowy wybierzemy, oszczędzamy sporo paliwa i przyczyniamy się do zmniejszenia poziomu emisji. Tym bardziej że podczas jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym może on być nawet zerowy. Samochód hybrydowy, zarówno Hatchback, jak i Toyota Corolla Sedan lub Kombi, jest więc korzystnym wyborem zarówno dla naszej kieszeni, jak i dla środowiska.