fbpx

Toyota Prius 5 - Najnowsza Toyota Prius 5 generacji

main_image

Nowa Toyota Prius osiąga nawet 63,3% wartości rezydualnej po trzech latach

Specjaliści z firmy analitycznej INFO-EKSPERT przedstawili prognozy wartości rezydualnej dla Toyoty Prius 5. Według analityków, nowa Toyota Prius plug-in hybrid po trzech latach i przejechanych 60 tys. km utrzyma nawet 63,3% wartości początkowej.

W kwietniu 2023 Toyota zaczęła przyjmować zamówienia na nową Toyotę Prius. Ceny hybrydy łączącej w sobie funkcjonalność, ekologię i zabawę zaczynają się od 199 900 zł. Toyota Prius piątej generacji występuje w trzech wariantach – Comfort, Prestige i Executive. Piąta generacja samochodu z napędem hybrydowym w Europie jest dostępna tylko z nowym akumulatorowym silnikiem hybrydowym o mocy 223 KM i akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności 13,6 kWh. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie kilku sekund, a w trybie elektrycznym może przejechać od 72 do 86 km według standardowego WLTP. Średnie spalanie wynosi od 0,5 do 0,7 l/100 km i jest ono uzależnione od konkretnej wersji pojazdu.

second_image

Toyota Prius 5 – co oferuje nowy model Toyoty?

Nowy Prius zaskakuje już w podstawowym wariancie. Wersja Prius Comfort posiada w standardzie m.in. najnowsze aktywne systemy bezpieczeństwa T-MATE z aktualizacjami online, system multimedialny Toyota Smart Connect® z 12,3-calowym kolorowym ekranem dotykowym, asystentem głosowym, nawigacją online, światłami LED, aluminiowymi felgami, podgrzewanymi przednimi siedzeniami i fotelem kierowcy. Według szacunków ekspertów INFO EKSPERT, ta wersja Priusa będzie miała najwyższą wartość rezydualną. Przez trzy lata użytkowania i po przejechanych 60 000 km, auto zachowa do aż 63,3% wartości początkowej!

Podobne wartości osiągają również inne wersje wyposażenia samochodu. Prius Prestige posiada m.in. nowoczesne światła matrycowe w technologii LED z adaptacyjnymi światłami drogowymi, cyfrowym lusterkiem wstecznym, listwami LED w tylnych światłach, elektrycznie unoszonym bagażnikiem, 19-calowymi alufelgami oraz podgrzewaną kierownicę. Samochód o tych parametrach, osiąga do 62,9% wartości rezydualnej.

Według ekspertów INFO-EKSPERT, Prius w wersji Executive po trzech latach i przejechanych 60 tys. km utrzyma do 62,1% swojej ceny zakupu. To najlepiej wyposażony wariant piątej generacji modelu. Wyróżnia się dachem z panelami fotowoltaicznymi, które mogą doładować akumulator całkowicie czystą energią, zwiększając zasięg samochodu w trybie EV nawet do 8,7 km dziennie. Prius Executive ma również kilka interesujących funkcji premium, wśród których możemy wyróżnić m.in panoramiczny monitor z systemem kamer 360 stopni, wentylowane przednie fotele, pamięć ustawień fotela kierowcy, podgrzewane tylne siedzenia, a dodatkowo zaawansowany system asystenta parkowania Toyota Teammate.

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą