fbpx

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid

main_image

Dostępne są trzy wersje wyposażenia, a ceny rozpoczynają się od 199 900 zł.

Toyota Prius plug-in hybrid piątej generacji debiutuje w Europie wyłącznie z napędem hybrydowym typu plug-in, opartym na najnowszej technologii hybrydowej. Jest to najbardziej dynamiczny model w historii Priusa – samochód o mocy 223 KM, rozpędzający się od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Dzięki zasięgowi elektrycznemu od 72 do 86 km WLTP i oszczędnemu działaniu hybrydy, nowy Prius łączy w sobie praktyczność, ekologię i prawdziwą jazdę.

Prius 2023 będzie dostępny w Polsce w trzech wersjach – Comfort, Prestige i Executive.
Średnie zużycie paliwa WLTP wynosi 0,5 l/100 km dla podstawowej wersji Comfort i 0,7 l/100 dla pozostałych konfiguracji , a średnio emisja CO2 wynosi odpowiednio 11 i 16 g/100 km.

second_image

Toyota Prius Comfort dostępny w cenie poniżej 200 000 zł

W podstawowej wersji Comfort auto kosztuje 900 zł i otrzymuje m.in. najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego T-MATE z aktualizacjami online, system multimedialny Toyota Smart Connect kolorowy ekran dotykowy 12,3″, asystent głosowy i nawigacja liniowa, światła LED, aluminiowe felgi , przednie fotele i elektryczną regulację fotela kierowcy.

Toyota Prius Prestige i adaptacyjne światła drogowe

Wersja Prestige dostępna w cenie 211 900 zł zawiera m.in. cyfrowe lusterko wsteczne, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, diody LED w tylnych światłach, duże aluminiowe koła czy podgrzewaną kierownicę.

Atutem tej konfiguracji są nowoczesne światła matrycowe w technologii LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych. Technologia ta nie tylko automatycznie przełącza ze świateł przednich na mijania, ale także dostosowuje kształt wiązki światła, tak aby zagwarantować optymalne oświetlenie drogi bez oślepiania kierowców innych pojazdów.

Prius Prestige można dodatkowo doposażyć w panoramiczny szklany dach za 3 500 zł.

Toyota Prius Executive i dach fotowoltaiczny

Cena nowej Toyoty Prius Executive to 239 900 zł.

W tej konfiguracji model zyskuje m.in. monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, wentylację przednich foteli i pamięć ustawień fotela kierowcy, a także zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate.

Najwyższą wersję Toyoty Prius wyróżnia także dach z panelami fotowoltaicznymi, który ładuje baterię czystą energią i wydłuża zasięg auta w trybie EV maksymalnie o 8,7 km każdego dnia.

Hybryda plug-in – ładowanie samochodu z trzech źródeł

Toyota Prius była i jest pionierem technologii hybrydowej na światowych rynkach i do dziś pozostaje najpopularniejszym samochodem hybrydowym na świecie. Jego łączna sprzedaż na świecie przekroczyła 5 milionów egzemplarzy.

Nowy model został zaprojektowany na platformie GA-C w udoskonalonej architekturze TNGA drugiej generacji, która jest lżejsza i sztywniejsza od poprzedniej. Nowe nadwozie liftback sprawiające, że sylwetka jest jeszcze bardziej dynamiczna, jest nieco krótsze i niższe, ale też szersze i ma większy rozstaw osi. Napęd hybrydowy piątej generacji został również zaprojektowany w technologii TNGA. Jego konstrukcja opiera się na silniku benzynowym 2.0 o mocy 152 KM oraz elektrycznym silniku o mocy 163 KM, który zasilany jest nową i bardziej pojemną baterią litowo-jonową 13,6 kWh, czerpiącą energię z trzech źródeł – zewnętrznego zasilania z sieci energetycznej, hamowania rekuperacyjnego oraz solarnego dachu.

Pełne ładowanie przy użyciu ładowarki 3,5 kW trwa 4 godziny.

Toyota rozpocznie przyjmowanie rezerwacji online na nowy model – Toyota Prius Plug-in Hybrid 27 marca 2023 roku.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą