fbpx

Toyota bZ Compact SUV Concept - debiut w Europie

main_image

Nowy bezemisyjny samochód Toyoty

Nowa Toyota bZ Compact SUV Concept zadebiutowała w Brukseli i daje wgląd w to, jak może wyglądać gama bZ (Beyond Zero) w przyszłości. Nowy model plasuje się w największym i najbardziej konkurencyjnym segmencie SUV-ów typu C w Europie. Samochód jest zasilany bateryjnie, a dzięki nowej Toyocie C-HR Prologo częścią wizji Toyoty jest wykorzystanie różnych technologii układu napędowego w każdym regionie w celu dostosowania oferty do potrzeb klientów, zmniejszenia śladu węglowego i dążenia do neutralności klimatycznej. szeroka gama produktów.

second_image

SUV elektryczny Toyota – innowacje na rynku samochodowym

Toyota bZ Compact SUV Concept zaprojektowany przez Toyota European Design and Development (ED2) we Francji. Ma dobrą wydajność i obsługę, wiodącą technologię i elegancki design. To samochód na akumulator, którego design łączy w sobie minimalizm i odważne spojrzenie w przyszłość. Samochód jest bezemisyjny, a do jego produkcji użyto ekologicznych materiałów. Futurystyczna sylwetka bZ Compact SUV Concept ma opływowe kształty i krótkie zwisy, które podkreślają pewne prowadzenie i dynamikę. Ostre linie i mocna rzeźba podkreślają zaawansowaną technologię, a niska linia dachu pomaga zmniejszyć opór powietrza i poprawić dynamikę.

Odważny design widoczny jest również we wnętrzu, a wysokiej jakości wykończenie nadaje mu charakterystycznego wyglądu. Projektanci zastosowali elementy ekologiczne, takie jak siedziska wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego i pochodzących z recyklingu, zgodnie z koncepcją Beyond Zero. Wbudowany osobisty asystent łączy kierowcę i pasażerów z pojazdem za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych, które reagują na polecenia wydawane przez kierowcę i pasażerów z przednich i tylnych siedzeń.

SUV Concept debiutuje wśród samochodów Toyoty

W ramach wizji Beyond Zero Toyota dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej poprzez wprowadzenie pełnej gamy pojazdów wykorzystujących zaawansowane paliwa alternatywne i jazdę bezemisyjną. Marka planuje wprowadzić na rynek europejski sześć modeli z serii bZ (Beyond Zero) do 2026 roku. Zróżnicowana gama zelektryfikowanych pojazdów przybliży Toyotę do globalnej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą