fbpx

Toyota Highlander 2023 - nowości hybrydowego SUV-a

main_image

Toyota Highlander 2023 otrzymuje nowe opcje wyglądu zewnętrznego i wnętrza oraz technologie multimedialne zapewniające lepszą łączność i personalizację.

Największy hybrydowy SUV w ofercie marki zadebiutuje w Europie Zachodniej, w tym w Polsce, w 2021 roku. Samochód oferuje bezpieczną, komfortową i ekonomiczną jazdę dzięki napędowi hybrydowemu, inteligentnemu napędowi na cztery koła AWD oraz przestronnemu wnętrzu z trzema rzędami miejsc.

Highlander MY23 otrzymuje nowy metaliczny lakier Cypress Green, który podkreśla styl samochodu i sprawia, że ​​Highlander wyróżnia się na drodze. Kontrastuje to z nowymi 20-calowymi, błyszczącymi, czarnymi felgami aluminiowymi. Wnętrze zyskuje bardziej ekskluzywny charakter dzięki nowej beżowo-karmelowej skórzanej tapicerce.

second_image

Nowa Toyota Highlander 2023 – Co nowego?

Wersje Toyoty Highlander 2023 zostały wzbogacone o nowy system multimedialny Toyota Smart Connect, który obejmuje 12,3-calowy ekran dotykowy HD, nawigację internetową z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz agenta głosowego. Nawigacja korzysta z Internetu z własnej karty SIM samochodu, która jest zainstalowana w module DCM, gdzie w cenie samochodu jest zawarty czteroletni pakiet danych, dzięki czemu nie ma potrzeby podłączania multimediów do Internetu przez telefon. Stałe połączenie z Internetem umożliwia również bezprzewodową aktualizację systemu multimedialnego i nawigacji.

W wersji Prestige, nawigacja Connected staje się dodatkową funkcją offline, która pozwala planować trasy, gdy nie ma połączenia z Internetem, na przykład z powodu braku zasięgu. System zapewnia również dostęp do trójwymiarowych map miast, rozpoznawania znaków drogowych i informacji o lokalizacji fotoradarów stacjonarnych.

Nowe funkcje hybrydowego SUV-a

Nowe systemy umożliwiają praktyczne funkcje zdalnego sterowania, w tym zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi, a także światła awaryjne, które umożliwiają szybszą identyfikację samochodu na dużym parkingu. Umożliwiają bezprzewodowe połączenie ze smartfonem przez Apple CarPlay i przewodowe korzystanie z Android Auto. Wszystkie modele Highlander są teraz wyposażone w bezprzewodową stację ładującą, której położenie w konsoli przedniej zostało przeniesione w celu ułatwienia użytkowania.

Deska rozdzielcza modelu została całkowicie przeprojektowana z systemem sterowania Digital Cockpit – nowym cyfrowym wyświetlaczem o przekątnej 12,3”, który jest łatwy w obsłudze i pozwala szybko zobaczyć najważniejsze informacje o pojeździe bez rozpraszania uwagi podczas jazdy. Wyświetlacz sprawia wrażenie trójwymiarowego, wklęsłego zestawu przyrządów z grafiką, którą kierowca może dostosować do swoich preferencji, wybierając jeden z czterech motywów stylistycznych: Casual, Smart, Tough i Sport.

W Europie Zachodniej hybrydowy układ napędowy o mocy 248 KM został zachowany w modelu 2023 Highlander, który wraz z emisją CO2 na poziomie 149 g/km (WLTP) oferuje najlepszy w swoim segmencie stosunek masy samochodu typu plug-in do emisji.

Zamówienia na Highlandera 2023 są już dostępne u dealerów Toyoty. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na przełomie roku.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Highlander

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą