fbpx

Toyota Corolla i RAV4 - najpopularniejsze samochody kolejny rok z rzędu

main_image

Toyota Corolla jest najpopularniejszym samochodem na świecie od dwóch dekad. Wyniki za 2022 r. na poziomie 1,12 mln aut potwierdzają pozycję lidera. Toyota RAV4 zajęła drugie miejsce po raz trzeci z rzędu.

Toyota Camry i Toyota Hilux były również wśród najlepiej sprzedających się samochodów. Wysoka sprzedaż kluczowych modeli pomogła umocnić pozycję Toyoty jako głównego producenta i najpopularniejszej marki samochodów na świecie. Dane opublikował portal analityczny focus2move.com.

second_image

Światowy rynek jest zdominowany przez modele Toyoty od lat.

Kompaktowa Toyota utrzymała sprzedaż ponad miliona samochodów przez cały okres zawirowań rynkowych spowodowanych pandemią, przerwami w dostawach i wojną na Ukrainie.

Toyota Corolla była najlepiej sprzedającym się samochodem w ciągu ostatnich 20 lat. Produkowana od 1966 roku, po raz pierwszy została światowym bestsellerem w 1974 roku. W 1997 roku stał się najbardziej popularnym samochodem w historii motoryzacji i jest nim do tej pory. Przez więcej pięć dekad, Toyota opracowała 12 Corolli, z całkowitą sprzedażą tego modelu przekraczającą 50 milionów sztuk.

Toyota RAV4 już po raz trzeci z rzędu zajęła w światowym rankingu najpopularniejszych samochodów drugie miejsce. W 2022 roku Toyota sprzedała 871 220 modeli. RAV4 zadebiutował w Japonii i Europie w 1994 roku jako pierwszy kompaktowy SUV, pojazd rekreacyjny 4×4 z nadwoziem samonośnym. Jego obecna, piąta generacja to samochód średniej wielkości oferowany m.in. jako hybryda FWD, hybryda AWD-i oraz auto hybrydowe typu plug-in.

Na piątym miejscu Toyota Camry, której sprzedaż 676 845 sztuk zapewniła sobie pozycję lidera w segmencie samochodów średniej wielkości. Dziewiątym najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie jest Toyota Hilux z 564 759 samochodami , która plasuje się w segmencie pickupów.

Lista najlepiej sprzedających się samochodów osobowych i lekkich pojazdów na świecie publikowana przez portal focus2move.com, który opiera się na miesięcznych danych zbieranych ze 162 krajów. Portal wykorzystuje oficjalne dane dotyczące rejestracji przez właściwe organy w każdym kraju.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Corolla Toyota RAV4 Toyota Camry

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą