fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 173 KM
  • Pojemność bagażnika 580 l
  • Pojemność skokowa silnika 1987 cm3, 2487 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 8,1 - 11 s
  • Średnia emisja CO2 125-176 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 5,5 - 7,7 l/100km
Toyota RAV4 Kraków

Toyota RAV4 – wymiary

Z całą pewnością można uznać, że najnowsza Toyota RAV4 ma idealne parametry, o co zadbali doświadczeni inżynierowie japońskiej marki. Samochód ten ma 460 cm długości, 185,5 cm szerokości i 168,5 cm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 269 cm. Użytkowników ucieszy też fakt, że bagażnik ma w tym modelu pojemność 580 litrów, ale można ją powiększyć nawet do 1690 litrów. Dzięki wykorzystaniu platformy TNGA udało się też zmniejszyć wagę auta i obniżyć jego środek ciężkości, zwiększając jednocześnie sztywność podwozia.

Toyota RAV4 Kraków

Toyota RAV4 dane techniczne – napęd

To oczywiście nie wszystko, co warto wiedzieć o modelu Toyota RAV4. Dane techniczne, które najbardziej interesują kierowców, to rodzaje silnika, które znajdziemy pod maską auta. Wiele zależy tu od tego, jaką wersję samochodu zdecydujemy się kupić. Może to być zatem Toyota RAV4 na benzynę z silnikiem 2.0 Dual VVT-iE (przedni napęd) lub 2.0 VVT-ie AWD (napęd na wszystkie koła). W obydwu przypadkach otrzymujemy jednostki o mocy 173 KM, które mogą być wyposażone w 6-biegową skrzynię manualną lub bezstopniową przekładnię Direct Shift CVT.

Decydując się natomiast na Toyotę RAV4 z napędem hybrydowym, dostępne są dwie jednostki. Pierwsza to 2.5 Hybrid Dynamic Force z przednim napędem (218 KM), a druga to 2.5 Hybrid Dynamic Force AWD-i z napędem na cztery koła (222 KM). Hybrydy Toyota RAV4 posiadają bezstopniową przekładnię e-CVT.

W samochodach Toyota RAV4 spalanie może się wahać od 6,0 do 7,5 l/100 km w przypadku modeli na benzynę. W autach z napędem hybrydowym średnie zużycie paliwa to natomiast 5,5-5,9 l/100 km.

Toyota RAV4 Kraków

Toyota RAV4 – stylowy design i nowoczesne wnętrze

Wybierając Toyotę RAV4 z 2020 roku lub jej młodsze roczniki otrzymujemy nowoczesny samochód typu SUV, który wygląda stylowo i oferuje nam wysoki komfort jazdy. Mocna sylwetka o śmiałych liniach nadwozia oraz charakterystyczne światła w technologii LED sprawiają, że auto natychmiast rzuca się w oczy.

Projektanci Toyoty zadbali też o wnętrze samochodu. Jest ono bardzo przestronne i starannie wykończone z użyciem najwyższej jakości materiałów. Toyota RAV4 została dodatkowo wyposażona w zaawansowane technologie, dzięki którym wnętrze samochodu nie tylko świetnie wygląda, ale jest przede wszystkim wygodne. Podróżowanie nim zarówno po mieście, jak i na dłuższych trasach jest zatem bardzo komfortowe dla samego kierowcy, a także dla wszystkich pasażerów. Toyota RAV4 to doskonały wybór, jeśli szukasz bezpiecznego i wygodnego auta o świetnych osiągach, które przy okazji fantastycznie się prezentuje.