fbpx

Toyota C-HR Prologue - podwójna technologia napędów

main_image

Od samego początku Toyota C-HR była znana ze swojego innowacyjnego designu i wyjątkowej tożsamości. Teraz Toyota jest gotowa podzielić się swoją wizją tego, w jaki sposób planuje podnieść poprzeczkę i wnieść jeszcze więcej emocji i odważnego stylu do kultowego crossovera.

Debiutująca w Brukseli koncepcyjna Toyota C-HR Prologue reprezentuje jeszcze bardziej bezkompromisową stylistykę i nową gamę zelektryfikowanych układów napędowych. Ogromna popularność kompaktowego crossovera i emocje, jakie jego konstrukcja budzi do dziś sprawiły, że zespół projektowy w studiu ED2 stanął przed ambitnym zadaniem – prześcignąć własne osiągnięcie sprzed sześciu lat.

second_image

Podczas targów Paris Motor Show w październiku 2014 r. Toyota po raz pierwszy ogłosiła, że ​​pracuje nad zupełnie nowym samochodem z segmentu C. Marka zaprezentowała Toyotę C-HR Concept, kompaktowy crossover o dynamicznej sylwetce i innowacyjnej stylistyce, która zachwyciła publiczność i komentatorów na całym świecie. Dwa lata później pomysł stał się rzeczywistością. Toyota C-HR została wprowadzona na rynek jako idealny samochód dla ludzi, którzy nie idą na kompromisy i nie boją się wyróżniać.

Toyota C-HR z Europy

Projekt nowej koncepcyjnej Toyoty C-HR Prologue został stworzony przez zespół European Design Development (ED2), który zaprojektował również obecny model crossovera dostępnego w salonach. Styliści i inżynierowie Toyoty stanęli przed ogromnym wyzwaniem: jak przenieść zalety Toyoty C-HR na jeszcze wyższy poziom. Jak zaskoczyć i zachwycić tych, którzy już znają i kochają crossovera Toyoty za jego śmiałość, prowokacyjność i lekki styl? Odpowiedzią jest Toyota C-HR Prologue. Nowy model udowadnia, że ​​dzięki odważnym pomysłom kultowy samochód może zachwycić jeszcze bardziej.

Musieliśmy działać na dużą skalę, aby dotrzeć dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Z niecierpliwością czekamy na premierę nowej Toyoty C-HR” — powiedział Lance Scott, Dyrektor ds. Projektowania Toyota European Design Development (ED2).

Wizja nowej Toyoty

Toyota C-HR Prologue to pierwsze, ale bardzo realne spojrzenie na samochód, który wkrótce pojawi się na europejskich drogach. Prezentowany model jest znacznie bardziej zaawansowany niż zwykły samochód koncepcyjny, więc w tym momencie jasne jest, że nowy projekt nadal ma ten sam unikalny charakter, który zapewnił sukces Toyoty C-HR. W nowej odsłonie stylowy crossover przyciąga jeszcze większą uwagę.

Toyota C-HR Prologue – nowoczesny wygląd

Wystarczy jedno spojrzenie, aby zobaczyć, że Toyota C-HR Prologue pozostała wierna swojemu DNA. Jego styl jest wciąż odważny i bezkompromisowy, ale bardziej wyrafinowany. Koncepcja samochodu opiera się na kontrastach cech rzadko łączonych w jednym samochodzie. Większe koła i krótsze zwisy sprawiają, że sylwetka zachwyca pod każdym kątem. Samochód wygląda bardziej sportowo, a wnętrze stało się bardziej przestronne i praktyczne.

Karoseria sprawia wrażenie, jakby była w ciągłym ruchu dzięki połączeniu dwóch przeciwstawnych wartości – płynności i ostrego wyglądu. Powierzchnie ciała wydają się zmieniać kształt. Dzięki uproszczeniu głównych linii nadwozia samochód nabrał bardziej złożonego charakteru.

Projekt części frontowej zdeterminowany jest strukturą przestrzenną i nakładającymi się na siebie formami. Jego charakter podkreślają nowoczesne linie wąskich świateł oraz wąski kształt grilla. Ten sam motyw dwóch nakładających się na siebie kształtów przewija się przez kopertę, której linie przypominają obracający się diamentowy szlif.

Trzykolorowa kompozycja nadwozia

Styl Toyoty C-HR Prologue podkreśla zupełnie nowa kombinacja trzech różnych kolorów nadwozia. Wykończenie metalicznym srebrem (Metal Silver) i czarnym karbonowym lakierem (Recycled Carbon Black) z recyklingu kontrastuje z kolorem Sulphur.

Dwa zelektryfikowane napędy

Toyota C-HR Prologue wpisuje się w strategię marki polegającą na oferowaniu klientom szerokiej gamy zelektryfikowanych samochodów opartych na różnych technologiach napędu na drodze do neutralności klimatycznej. Nowy model, reprezentujący największy i najbardziej konkurencyjny segment C-SUV w Europie, otrzyma wydajny hybrydowy układ napędowy oraz nowy system Dual DNA Plug in Hybrid, który wzmocni ofertę Toyoty w zakresie pojazdów niskoemisyjnych. Baterie hybrydowe typu plug-in są montowane w europejskich fabrykach Toyoty.

Sprawdź omawiane modele

Toyota C-HR Nowa Toyota C-HR

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą