fbpx

Toyota GR Yaris - sportowe samochody na polskim rynku

main_image

Toyota GR Yaris jest prawdziwym zjawiskiem na rynku samochodów sportowych. Czterokołowy silnik Gr-cztery 261 KM. Hot Hatch od samego początku zaprojektowano jako konkurencyjny samochód sportowy. Za tym projektem stoi doświadczenie zespołu wyścigowego TOYOTA GAZOO Racing – obecnego mistrza świata WRC. Ten ekskluzywny model cieszy się wielką popularnością na całym świecie, ale jego produkcja jest ściśle ograniczona. Teraz polscy kierowcy i kolekcjonerzy mają możliwość zamówienia kopii z 2023 roku i dołączenia do niewielkiej grupy właścicieli GR Yaris. Dealerzy Toyota zaczynają przyjmować zamówienia na nowy 100-jednostkowy zasięg.

second_image

Toyota GR Yaris – hit wśród sportowych samochodów

GR Yaris jest uważany za jeden z najbardziej udanych samochodów sportowych w historii Toyoty. Model homologu Rally Gr Yaris Rally1 urodził się dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu wyścigowego TOYOTA GAZOO Racing. Zespół zdominował tegoroczny sezon WRC i wygrał mistrzostwa świata producentów, kierowców i czytników kart. Produkcja GR Yaris jest dostrojona do sukcesu w lokalnych wiecach i wyścigach.

GR Yaris zadebiutował dwa lata temu jako drugi, po GR Suprze, światowy model bezkompromisowej serii samochodów sportowych GR (TOYOTA GAZOO Racing). Produkcja w specjalistycznej fabryce GR w Japonii rozpoczęła się 24 października 2020 r.

Model GR Yaris pożądany wśród odbiorców

Do tej pory do Polski dostarczono łącznie 1 078 egzemplarzy GR Yaris, co szybko znalazło kupujących. Prawie wszystkie (97% samochodów) to pojazdy z dynamicznym sprzętem i pakietem sportowym, dzięki któremu samochód jest jeszcze lepiej przygotowany do konkurencyjnej jazdy. Pakiet sportowy obejmuje różnice LSD Torsen z przodu i z tyłu, zawieszenie torów i 18-calowe kutane felgi aluminiowe z oponami Michelin Pilot Sports 4s. Najpopularniejszym kolorem zewnętrznym sportowego Yarisa jest Pearl White, wybrany przez 38% kupujących.

Dzięki staraniom polskiego oddziału Toyoty GR Yaris powraca na nasz rynek w limitowanej puli 100 sztuk. Sklepy firmowe rozpoczną przyjmowanie zamówień 23.11.2022.

Nowa Toyota GR Yaris

GR Yaris został zaprojektowany od podstaw, całkowicie niezależnie od Toyoty Yaris czwartej generacji. Samochód jest zbudowany na platformie unikalnej dla architektury TNGA, która jest zbudowana z przedniej części platformy GA-B Yarisa i tylnej części GA-C Corolli. Umożliwiło to wyposażenie go w wyjątkową sportową przekładnię na cztery koła GR-FOUR, która rozdziela moc między przednią i tylną oś w odpowiednich proporcjach do jazdy sportowej, jazdy samochodem lub codziennego użytku ogólnego.

Samochód przyspiesza od 0-100 km/h w 5,2 sekundy dzięki 1,6-litrowemu trójcylindrowemu silnikowi turbo 261 KM, który działa z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Inżynierowie wyścigowi TOYOTA GAZOO Racing zwracali dużą uwagę na zmniejszenie masy ciała i aerodynamikę ciała. Dzięki temu samochód waży tylko 1280 kg, a jego stosunek wagi wynosi 4,9 kg/hp. Wszystko to sprawia, że ​​GR Yaris nie tylko jest bardzo dynamiczny, ale także bardzo fajnie prowadzić dzięki doskonałym charakterystyce jazdy.

Sprawdź omawiane modele

Toyota GR Yaris Toyota GR Supra Toyota Yaris

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą