fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 2
  • Moc silnika 258 KM lub 340 KM
  • Pojemność bagażnika 290 l
  • Pojemność skokowa silnika 2998 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 4,3 s
  • Średnia emisja CO2 161 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 7,5 l/100 km
Toyota Supra Kraków

Toyota GR Supra – rodzaje silnika

W odniesieniu do tak wyjątkowego samochodu sportowego, jakim jest Toyota GR Supra, dane techniczne wydają się jedną z najważniejszych kwestii dla kupujących. Co zatem znajdziemy pod maską GR Supra? Sportowy klasyk Toyoty jest dostępny w dwóch wersjach, które zostały wyposażone w dwa różne silniki benzynowe.

Obydwa modele Toyota GR Supra posiadają tylny napęd oraz 8-biegową przekładnię automatyczną. W wersji GR Supra Dynamic znajdziemy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 litrów. Jest to jednostka napędowa 2.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 258 KM. Z kolei wersja Toyoty GR Supra Executive została wyposażona w szcześciocylindorowy silnik 3.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 340 KM. Maksymalna prędkość wszystkich modeli tego samochodu to 250 km/h.

W wersji Dynamic przyśpieszenie do setki zajmuje 5,2 sekundy, a w autach Executive tylko 4,3 sekundy. Dla wielu użytkowników spore znaczenie ma również spalanie w GR Supra. Średnie zużycie paliwa w modelach z silnikiem 2.0 to 7,3 l/100 km, natomiast w autach z silnikiem 3.0 jest to 8,1 l/100 km.

Toyota Supra Kraków

Toyota GR Supra – sportowy klasyk

Toyota GR Supra to samochód z bogatą tradycją, który funkcjonuje w naszej popkulturze od ponad 40 lat. Bardzo charakterystyczna sylwetka wyróżnia się przede wszystkim długą maską, szerokim rozstawem kół i krótkim rozstawem osi z dużymi felgami. Jeśli chodzi o konkretne wymiary, Toyota GR Supra ma 437,9 cm długości, 185,4 cm szerokości i 129,9 cm wysokości (a w wersji Executive 129,4 cm wysokości). W obydwóch modelach Toyoty GR Supra bagażnik ma pojemność bazową 290 litrów.

Dwuosobowa kabina może wydawać się mała, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z luksusowym samochodem sportowym, jakim bez wątpienia Toyota GR Supra jest. Wnętrze auta zostało zaprojektowane w bardzo ergonomiczny sposób. Dzięki temu zarówno kierowca, jak i pasażer znajdą w nim dla siebie wystarczająco dużo przestrzeni. Doskonałej jakości materiały oraz zaawansowany system multimedialny dopełniają całości i sprawiają, że jazda GR Supra to czysta przyjemność.

Toyota Supra Kraków

Toyota GR Supra Kraków, małopolska

To, co od razu przykuwa naszą uwagę, to przede wszystkim bardzo charakterystyczny, stylowy wygląd samochodu Toyota GR Supra. Kolory nadwozia do wyboru to oczywiście klasyki, takie jak biel, srebro, czerń, czy szarość, ale też odważniejsza czerwień oraz fantastyczna żółć. Warto jednak pamiętać, że użytkownicy wyrażają też doskonałe opinie o GR Supra ze względu na jej moc, zwinność i wielką przyjemność z dynamicznej, szybkiej jazdy. Mimo że nie jest to więc najtańszy samochód sportowy na rynku, można uznać, że cena Toyoty GR Supra jest adekwatna do tego, co dostajemy w zamian.