fbpx

Toyota Prius Plug-in i 5 modeli Toyoty w rankingu Greener Cars 2024

main_image

Toyota Prius Plug-in Hybrid została uznana przez Amerykańską Radę ds. Gospodarki Efektywnej Energetycznie (ACEEE) za samochód najbardziej przyjazny środowisku. Wśród 12 najlepszych samochodów w rankingu Greener Cars 2024, aż pięć aut to samochody marki Toyota.

Ranking Greener Cars jest prowadzony przez ACEEE już od 2000 roku. W najnowszej edycji w organizacja non-profit przebadano ponad 1200 modeli ze wszystkimi rodzajami napędu, które są dostępne na amerykańskim rynku. Przeanalizowane zostały m.in. koszty utrzymania i zakupu samochodu, wartość rezydualna, szacunkowa suma wydatków na paliwo czy energię, dzięki której można przez rok pokonać dystans 15 tys. mil, czy emisję zanieczyszczeń od momentu produkcji.

second_image

Do zestawienia Greenest List trafiło 12 najbardziej przyjaznych środowisku samochodów. To właśnie Toyota Prius Plug-in Hybrid uzyskała najlepszy rezultat w rankingu Greener Cars 2024. Zdobyła pozycję posiadając 71 punktów, co jest wynikiem o 4 punkty lepszym niż u modeli znajdujących się na pozycji drugiej. To czym Prius imponuje najbardziej to zdecydowanie szacowane roczne wydatki na zakup paliwa i uzupełnienie energii elektrycznej, co potwierdza wysokiej wydajności napęd hybrydowy plug-in piątej generacji.

Toyota Prius Plug-in Hybrid ma łączną moc 223 KM, efektywną baterię o pojemności 13,6 kWh, dzięki czemu można pokonać nawet do 86 km z wykorzystaniem prądu, aerodynamiczną sylwetkę ułatwiającą przepływ powietrza i technologie, które pozwalają jak najlepiej wykorzystać możliwości nowoczesnej hybrydy. To wszystko przekłada się na najniższą emisyjność w historii modelu – w cyklu mieszanym WLTP wynosi ona 11 g CO2/km, a także niskie średnie zużycie paliwa od 0,5 l/100 km.

Wyróżniono trzy zelektryfikowane napędy Toyoty

pięć modeli Toyoty z trzema różnymi zelektryfikowanymi napędami znalazło się w TOP12 rankingu Greener Cars 2024. Jest to potwierdzeniem słuszności wielotorowego podejścia do redukcji emisji dwutlenku węgla. Poza pierwszym na liście Priusem Plug-in Hybrid, wyróżniona została elektryczna Toyota bZ4X (na 5 miejscu, 66 punktów), Toyota RAV4 Plug-in Hybrid (na 6 miejscu, 64 punktów, a także dwie klasyczne hybrydy – Toyota Camry na 9 pozycji (63 punkty) oraz Toyota Corolla na 11 miejscu (62 punkty). Wszystkie wyróżnione samochody są dostępne na polskim rynku Toyoty.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Prius Plug-in Hybrid Toyota bZ4X Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą