fbpx

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

main_image

Samochód koncepcyjny Toyota Compact Cruiser EV zdobył prestiżową nagrodę Car Design Award 2022 w kategorii samochodów koncepcyjnych. Compact Cruiser EV został opracowany przez europejskie studio projektowe Toyota ED2 w Nicei i zaprezentowany po raz pierwszy w grudniu 2021 roku w hali Mega Web w Tokio.

second_image

„Nasze badania nad samochodami elektrycznymi trwają od ponad 30 lat i mamy za sobą długą drogę” – powiedział Simon Humphries, dyrektor generalny Toyota Design. – „W miarę jak samochody elektryczne będą zyskiwały na popularności, ludzie będą coraz częściej szukali bezemisyjnych aut, które będą wyrażać ich styl życia. Compact Cruiser EV jest doskonałym przykładem tego trendu”.

Opierając się na ogromnym doświadczeniu Toyoty w budowie samochodów terenowych, ED2 zaprojektowało Compact Cruisera EV w taki sposób, aby podkreślić styl życia młodych mieszkańców miast, którzy po pracy lubią aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Samochód ma unikalną stylistykę, podkreślającą jego praktyczność, uniwersalność i możliwości terenowe elektrycznego SUV-a z napędem na cztery koła . Surowe, mocne nadwozie na różne sposoby nawiązuje do legendarnego Land Cruisera pierwszej generacji. Jest to widoczne w ikonicznej off-roadowej sylwetce i prostej formie nadwozia.

Toyota odebrała statuetkę Car Design Award w kategorii Concept Vehicles w czasie gali w ADI Design Museum w Mediolanie. Wręczenie nagród to impreza zorganizowana podczas Tygodnia Designu w Mediolanie i słynnej wystawy mebli Salone del Mobile.

Nagroda Car Design Award została zorganizowana po raz pierwszy w 1984 roku przez Fulvio Cintiego, założyciela i redaktora naczelnego magazynu Auto&Design. Wyróżnienie jest przyznawane w trzech kategoriach – Samochody produkcyjne, Samochody koncepcyjne oraz Język stylistyczny marki i spójność stylistyczna. Laureatów Car Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 11 ekspertów reprezentujących jedne z najbardziej prestiżowych magazynów motoryzacyjnych na świecie.

„W tym roku Toyota Design znalazła się w finale we wszystkich trzech kategoriach – zarówno za język stylistyczny marki, jak i za Aygo X w kategorii samochodów produkcyjnych, a także oczywiście za Compact Cruiser EV, zwycięzcę kategorii samochodów koncepcyjnych” – powiedział Silva Baruffaldi, przewodniczący jury i redaktor Auto&Design. – „Nagroda Car Design Award nie jest przypisywana do samochodu, ale do zespołu, który opracował dany projekt. W tegorocznej edycji konkursu projektanci Toyoty zdobyli ogromne uznanie”.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Land Cruiser

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą