fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 204 KM
  • Pojemność bagażnika 120 - 1934 l
  • Pojemność skokowa silnika 2755 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 9,9 s
  • Średnia emisja CO2 240 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 9,1 - 10,4 l/100km
Toyota Land Cruiser Kraków

Toyota Land Cruiser – dane techniczne

Niezależnie od tego, czy w naszym garażu stoi Toyota Land Cruiser z 2020 lub 2021 roku, czy z jakiegokolwiek innego rocznika, możemy być pewni, że jest to idealny samochód do jazdy poza utartymi szlakami. Zaawansowane technologie zastosowane w tym aucie sprawiają, że Land Cruiser świetnie prowadzi się zarówno po asfalcie, jak i w terenie. Jest on więc doskonałym wyborem dla fanów off-roadów, którzy wciąż potrzebują praktycznego samochodu do codziennego użytku.

Land Cruiser został wyposażony w wysokoprężny silnik 2.8 D-4D o mocy 204 KM. Kupujący mogą zdecydować się na jego wersję z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Każda z nich posiada napęd 4×4 z reduktorem i mechanizmami różnicowymi z blokadą. Dodajmy do tego konstrukcję na ramie oraz zaawansowane systemy do jazdy w najtrudniejszych warunkach terenowych, a otrzymamy auto z ogromnym potencjałem, dla którego żadna trasa nie stanowi problemu.

Toyota Land Cruiser Kraków

Toyota Land Cruiser – off-road na wyciągnięcie ręki

Inżynierowie Toyoty dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć samochód poruszający się dynamicznie zarówno na drogach, jak i w terenie. Efektem ich pracy jest nowy Land Cruiser, który naszpikowano najnowocześniejszymi systemami ułatwiającymi jazdę off-road. Ten praktyczny w codziennym użytku samochód z łatwością pokona więc wymagające trasy, których nie znajdziemy na mapach.

To, co najważniejsze to między innymi stały napęd na cztery koła, dzięki któremu auto zyskuje świetną przyczepność na śliskich i nierównych nawierzchniach. Prowadzenie Land Cruisera w terenie jest łatwiejsze również przez znajdujący się w nim reduktor, który zwiększa moment obrotowy na kołach. Konstruktorzy Toyoty wyposażyli też auto w mechanizmy różnicowe z blokadą, które gwarantują trakcję nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. A to tylko kilka z całej gamy systemów, dzięki którym jazda Land Cruiserem to spełnienie marzeń dla fanów off-roadów.

Toyota Land Cruiser Kraków

Nowy Land Cruiser – bezpieczeństwo i komfort jazdy

Toyota Land Cruiser to bardzo bezpieczny samochód, który wyposażono w innowacyjny system bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense. Dzięki niemu kierowcom łatwiej jest uniknąć niespodziewanych zdarzeń na trasie.

Warto też zwrócić uwagę na wszechstronność nowego Land Cruisera. Samochód może holować przyczepę o masie ok. 3 ton, posiada też relingi dachowe na dodatkowy bagaż i pozwala zyskać sporo przestrzeni po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Wnętrze zostało wykonane z najwyższą precyzją z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów. Dzięki temu jazda autem nawet na długich trasach jest czystą przyjemnością.

Toyota Land Cruiser Kraków

Toyota Land Cruiser FJ40 – model zabytkowy w salonie Anwa

Land Cruiser model samochodu terenowego marki TOYOTA produkowany w rożnych wersjach od 1954 roku. Próby stworzenia samochodu terenowego – głownie z myślą o wojsku – Toyota podjęła w czasie II wojny światowej. Pierwszy prototyp o nazwie AK!) powstał w 1941 roku i był mocno wzorowany na amerykańskim Bantman MK-II, jednakże nie podjęto się jego produkcji. Tuż po wojnie powstał samochód dla służb obrony kraju na podwoziu przedwojennego, niedużego pick-up’a Toyopet SB z nadwoziem typu kombi, ale zastosowany jedynie tylni napęd i słaby silnik o pojemności 995 mc3 i mocy 28KM nie spełniły oczekiwań armii.

W roku 1960 zadebiutował model serii J40. Po raz pierwszy pojawiła się krótka 3-drzwiowa wersja z całkowicie stalowym nadwoziem. Zaoferowano trzy typy podwozia o różnych rozstawach osi: krótkie J40, J41, J42; średnie: J43, J44, J46 oraz długie: J45 i J47. Na krótkim i średnim podwoziu powstały wersje z miękkim i twardym dachem, a na długim pick-up oraz kombi.

SAMOCHÓD ODRESTAUROWANY MECHANICZNIE I BLACHARSKO W SALONIE ANWA TOYOTA AL POKOJU