fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 122 KM
  • Pojemność bagażnika 360 l
  • Pojemność skokowa silnika 1798 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 11,1 s
  • Średnia emisja CO2 49 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 1,6 - 1,8 l/100 km
Toyota Prius Hybrid

Toyota Prius Plug-in – kombinacja idealna

Toyota Prius Hybrid w wersji Plug-in to doskonałe połączenie samochodu z samoładującym się napędem hybrydowym z możliwością doładowania baterii ze źródeł zewnętrznych. Oczywiście akumulatory, w które wyposażono hybrydę Toyoty, nigdy nie ulegną rozładowaniu, gdyż są one automatycznie ładowane podczas samej jazdy i hamowania. W dowolnym momencie można je jednak dodatkowo naładować w domu lub na stacji benzynowej. Cały ten proces zajmuje zwykle 2-3 godziny.

A co daje nam to, że dwa rodzaje silnika w Toyocie Prius Plug-in połączono z możliwością ładowania akumulatorów? Przede wszystkim zwiększa się zasięg jazdy samochodu na silniku elektrycznym. Taka kombinacja sprawiła, że możemy na nim przejechać do 50 km. Co więcej, w samochodach Toyota Prius Hybrid spalanie mieści się w bardzo niskim przedziale 1,2-1,6 l/100 km. Oznacza to więc automatycznie znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla, które utrzymuje się na średnim poziomie 28-35 g/km.

Toyota Prius Hybrid

Toyota Prius Plug-in – dane techniczne

Pod maską Toyoty Prius Plug-in znajdziemy silnik 1.8 Hybrid o mocy 122 KM. Samochód jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km w 11,1 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 162 km/h. Jeśli zdecydujemy się natomiast poruszać nim wyłącznie w trybie elektrycznym, model ten może osiągnąć prędkość 135 km/h. Samochód został też wyposażony w technologię Dual Motor Drive System, a więc korzysta on z połączenia dwóch silników elektrycznych, co w praktyce zwiększa moc do 72 KM.

Jeśli chodzi o wymiary, Toyota Prius Plug-in Hybrid jest dłuższa od swojej wersji bez gniazda ładującego. Samochód ma 465 cm długości, 176 cm szerokości i 149 cm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 270 cm. Bagażnik w Toyocie Prius Plug-in ma pojemność 360 litrów. Oczywiście dostępne są różne kolory nadwozia Toyoty Prius Hybrid, od tych stonowanych, po bardziej wyraziste.

Toyota Prius Hybrid

Toyota Prius Plug-in Hybrid – Kraków, małopolska

Najnowsze roczniki Toyoty Prius Hybrid w wersji Plug-in cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Zwracają oni uwagę nie tylko na zastosowaną w nich technologię, ale także na bardzo nowoczesny design samochodu oraz doskonale zaprojektowane wnętrze. Toyota Prius Plug-in zapewnia pełen komfort jazdy kierowcy oraz pasażerom.

Mimo iż cena Toyoty Prius Plug-in Hybrid jest wyższa od jej wersji bez gniazda ładującego, jej popularność jest ogromna. Użytkownicy samochodów z tej linii doceniają przede wszystkim fakt, iż są one oszczędne i przyjazne dla środowiska. Dodatkowo wygoda i bezpieczeństwo, które zapewniają podróżującym, sprawiają, że opinie dotyczące Toyoty Prius Plug-in są bardzo pozytywne.