fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 122 KM
  • Pojemność bagażnika 200-505 l
  • Pojemność skokowa silnika 1798 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 11,3 s
  • Średnia emisja CO2 130-137 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 5,8 - 6,0 l/100 km
Toyota Prius Kraków

Toyota Prius dane techniczne – co pod maską samochodu

Najnowsze roczniki Toyoty Prius wyposażono w silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 122 KM, który współpracuje z silnikiem elektrycznym. Co bardzo ważne, baterie ładują się w trakcie jazdy, dlatego samochodu nie trzeba podłączać do zewnętrznych źródeł energii elektrycznej. Dwa różne rodzaje silnika w Toyocie Prius znacząco ograniczają zużycie paliwa, co poprawia ekonomię jazdy, a także wpływa na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. W autach z serii Toyota Prius spalanie utrzymuje się na średnim poziomie 3,4 l/100 km.

Samochód ma też bardzo przestronne i ergonomicznie zaprojektowane wnętrze. Wymiary Toyoty Prius to: 454 cm długości, 176 cm szerokości i 147 cm wysokości. Rozstaw kół w tym konkretnym modelu to 270 cm. Użytkownicy są również zadowoleni z możliwości zmieszczenia w aucie sporej ilości bagaży. W samochodach Toyota Prius bagażnik ma pojemność 502 litrów.

Toyota Prius Kraków

Toyota Prius – bezpieczeństwo i wygoda

Projektanci i konstruktorzy Toyoty Prius zadbali o to, aby zapewnić użytkownikom jak największy poziom bezpieczeństwa. Samochód został więc wyposażony w system Toyota Safety Sense. Składa się on między innymi z układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia oraz z systemu wykrywania pieszych, czy też z automatycznych świateł drogowych. Dla wielu kierowców sporym ułatwieniem jest również system monitorowania martwego pola w lusterkach oraz system automatycznego parkowania. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom zwiększa się zarówno bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Toyota Prius to automat, który posiada inteligentny napęd na cztery koła Hybrid AWD-i. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że samochód prowadzi się pewnie i stabilnie, nawet gdy na drodze panują trudne warunki. Jazda w deszczu lub śniegu nie będzie więc stanowiła większego problemu. Podróżowanie Toyotą Prius jest dzięki temu bezpieczniejsze, ale też po prostu przyjemniejsze.

Toyota Prius Kraków

Toyota Prius – Kraków, małopolskie

Nowa Toyota Prius zachowała swoją dość charakterystyczną trójkątną bryłę. Jednocześnie jednak jej design został nieco odświeżony, dzięki czemu idealnie wpasowuje się we współczesne trendy. Nowoczesne linie samochodu sprawiają, że świetnie się prezentuje, ale wpływają one również na poprawę właściwości aerodynamicznych Toyoty Prius.

Wnętrze auta zaprojektowano w ergonomiczny sposób z dbałością o najmniejsze detale, wyposażając je w zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dzięki temu jazda tą wyjątkową hybrydą jest naprawdę przyjemna, zarówno dla pasażerów, jak i kierowcy Toyoty Prius. Opinie na temat tego samochodu są więc bardzo pochlebne, co nie zmienia się tak naprawdę od samego początku jego produkcji.