fbpx

Ponad 10 tys. osób na wydarzeniu Toyoty podczas „Beyond Zero - Dni Elektryfikacji”

main_image

Beyond Zero – Dni Elektryfikacji w salonach Toyoty to seria spotkań, podczas których goście mogą zapoznać się z czterema technologiami zelektryfikowanych napędów marki. Toyota udostępnia i prezentuje Corollę Cross, pierwszy model z napędem hybrydowym piątej generacji, RAV4 Plug-in Hybrid z hybrydowym napędem ładowanym z gniazdka, Toyotę bZ4X – pierwszy globalny model marki z linii bZ (beyond Zero) z elektrycznym napędem na baterie, a także model Mirai – samochód z elektrycznym napędem wodorowym drugiej generacji.

second_image

Do tej pory odbyło się 14 spotkań, w których wzięło udział ponad 10 tys. osób. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na naszych pokazach, a także z ogromnego zainteresowania czterema rodzajami napędów zelektryfikowanych. Szczególną uwagę przykuwa Toyota Mirai, ponieważ elektryczne auta na wodór wciąż są rzadkością na naszych drogach. Najmłodsi odwiedzający chętnie poznają nasze technologie na bazie eksponatów w Strefie Nauki” – mówi Kristina Velimetov, Ekspert Programu Beyond Zero, Toyota Central Europe.

Ekspozycja podczas każdego spotkania „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” została stworzona w formie interaktywnego centrum nauki. Obok każdego modelu umieszczono duży panel multimedialny prezentujący zasady działania danego napędu, jego historię i ciekawostki na jego temat. Ponadto zwiedzający mogą przejść do Strefy Nauki i wziąć udział w eksperymentach pokazujących działanie technologii Toyoty. Do dyspozycji odwiedzających jest model przekładni planetarnej, czyli serce układu hybrydowego Toyoty, eksponaty prezentujące działanie samochodu elektrycznego na baterie, model wodorowego sedana Mirai w skali 1:10 czy przykłady różnych sposobów wykorzystania wodoru w motoryzacji i energetyce. Na spotkaniach można także wziąć udział w prezentacjach i porozmawiać z ekspertami specjalizującymi się w technologiach Toyoty. A na koniec wizyty każdy może sprawdzić swoją wiedzę w quizie technologicznym.

Podczas każdego spotkania odpowiadamy na dziesiątki pytań. Wiele osób chce dowiedzieć się ciekawostek o każdej z prezentowanych technologii, ale są też osoby, które chcą uzyskać bardzo detaliczne informacje np. o zasadach działania napędu i żywotność ogniw paliwowych w Toyocie Mirai, zmianach w 5. generacji hybrydy, czy jak wygląda proces chłodzenia baterii w bZ4X. Jesteśmy mile zaskoczeni poziomem wiedzy Polaków o elektromobilności” – dodaje Velimetov.

„Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” potrwają do 6 października. W drugim tygodniu sierpnia spotkania odbywają się na Dolnym Śląsku, a w planie jest jeszcze ponad 40 wydarzeń w salonach Toyoty w całym kraju. Miejsca i daty poszczególnych spotkań można znaleźć na stronie Toyota Beyond Zero w postaci wyszukiwarki i mapki.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Corolla Cross Toyota bZ4X Toyota RAV 4 Plug-In

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą