fbpx

Dane techniczne

  • Liczba miejsc 5
  • Moc silnika 152 KM lub 171 KM
  • Pojemność bagażnika 425 l
  • Pojemność skokowa silnika 1987 cm3
  • Przyspieszenie 0-100 km/h 8,1 s
  • Średnia emisja CO2 133-143 g/km
  • Średnie zużycie paliwa 5,9 - 6,3 l/100km
Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross – praktyczna i wygodna

Najnowszy SUV stworzony przez japońską markę to samochód, który z łatwością dopasujecie do swoich aktualnych potrzeb. Doskonałym tego przykładem jest dzielona i składana kanapa. Dzięki temu wydawać by się mogło prostemu rozwiązaniu, przestrzeń Toyoty Corolla Cross może zostać dostosowana nie tylko do liczby pasażerów, ale też ilości przewożonego bagażu. A dzięki sporym rozmiarom bagażnika zmieści się go naprawdę sporo.

Nowa Toyota Corolla Cross – wyposażone wnętrze

Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia wygodę samemu kierowcy, ale przestronne wnętrze oznacza również komfortową podróż dla samych pasażerów. Nawet bardzo długa podróż będzie czystą przyjemnością dzięki wygodnym fotelom, podłokietnikom w obu rzędach siedzeń oraz dwustrefowej klimatyzacji. Samochód kryje w sobie mnóstwo udogodnień, dzięki którym jazda nim jest łatwa i komfortowa. A jednym z nich jest fotel kierowcy z elektryczną regulacją podparcia lędźwiowego.

Toyota Corolla Cross

Zaawansowane technologie ułatwiające jazdę

Nowa Toyota Corolla Cross została wyposażona w szereg najnowocześniejszych technologii, dzięki którym jazda nią jest po prostu przyjemna. Świetne przyspieszenie, ale też inteligentny napęd na cztery koła to tylko przykłady rozwiązań, które podnoszą jakość prowadzenia pojazdu niezależnie od warunków panujących na drodze. A jest to niezwykle istotne zarówno, gdy pokonujemy krótkie, jak i długie trasy.

Toyota od zawsze podchodzi ze szczególną troską do kwestii bezpieczeństwa swoich klientów. Dlatego w najnowszej Corolli Cross zastosowano system bezpieczeństwa aktywnego T-Mate. Obejmuje on między innymi półautomatyczny system parkowania, czy na przykład układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia. Co więcej, wiele innowacyjnych elementów T-Mate jest dostępna już w wersji standardowej.

Toyota Corolla Cross

Napęd hybrydowy piątej generacji

Najnowsza Toyota Corolla Cross jest pierwszym samochodem, w którym zastosowano napęd hybrydowy piątej generacji. Model ten został wyposażony w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 197 KM, dzięki któremu możemy przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy. W trybie EV, gdy układ napędowy używa wyłącznie napędu elektrycznego, działa natomiast silnik elektryczny o mocy 113 KM oraz 206 Nm momentu obrotowego.

Najnowszy napęd hybrydowy – nowej generacji Toyota

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim niezwykle niskie spalanie, przy doskonałej mocy zapewniającej kierowcom efektywną i przyjemną jazdę Toyotą Corollą Cross. Dzięki najnowszemu układowi Hybrid Dynamic Force zyskujemy też możliwość częstszego korzystania tylko z silnika elektrycznego. A to oznacza podróżowanie bez emisji szkodliwego dla środowiska CO2.