fbpx

Rozpoczyna się 3 sezon pucharu TOYOTA GR CUP

main_image

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna swój trzeci sezon popularnego pucharu pucharu TOYOTA GR CUP. Seria ta powstała z myślą o polskich właścicielach oraz miłośnikach sportowych oraz wyczynowych samochodów z linii GR. Wydarzenie składa się zarówno z imprez track day na profesjonalnych torach wyścigowych, a także wirtualnych rozgrywek simracingowych, czy zlotów dla wszystkich fanów marki.

Sportowe modele takie jak Toyota GR Supra, Toyota GR Yaris, czy Toyota GR86, powstały dzięki doświadczeniom wielu inżynierów TOYOTA GAZOO Racing, które zdobyli w międzynarodowych rajdach i wyścigach. Nasze samochody z linii GR cieszą się ogromną popularnością i z sukcesami rywalizują w licznych zawodach. Toyota GR CUP powstał w 2022 roku głównie dla kierowców chcących realizować swoje sportowe pasje oraz czerpać radość z jazdy tymi wyjątkowymi samochodami.

second_image

Seria ta już od początku została bardzo dobrze przyjęta wśród entuzjastów sportowej jazdy. Pierwszy sezon zorganizowano na profesjonalnych torach wyścigowych w Polsce i na Słowacji, a w 2023 projekt został rozszerzony o wirtualną rywalizację w e-motorsporcie.

„Grono kierowców, którzy cieszą się współczesnymi i klasycznymi sportowymi samochodami stale rośnie. Chcemy by TOYOTA GAZOO Racing była w tym środowisku dobrze rozpoznawana i odbierana. W trzecim sezonie otwieramy się nie tylko na fanów marek Toyota i Lexus. Zachęcamy wszystkich miłośników sportowych samochodów do zapoznania się ze sportowym dziedzictwem i wyjątkową ofertą aut z linii GR podczas licznych wydarzeń prowadzonych przez TOYOTA GAZOO Racing Polska” – to słowa Mateusza Malinowskiego, Regional Product Manager Toyota Central Europe.

TOYOTA GAZOO Racing otwiera drogę do sportowych sukcesów

TOYOTA GR CUP prowadzony jest w formie popularnych imprez track day. Te otwarte na wielu uczestników i łatwo dostępne wydarzenia przyciągają coraz większą liczbę kierowców. Podczas tych zawodów to Toyota należy do najliczniej reprezentowanych marek samochodowych. Wielu uczestników sięga właśnie po modele z linii GR, aby wygrać.

„Rundy TOYOTA GR CUP celowo odbywają się wspólnie z zawodami, podczas których startuje wiele modeli różnych marek. Dzięki temu kierowcy w autach zaprojektowanych przez TOYOTA GAZOO Racing mogą zmierzyć się z rywalami w realnych warunkach i wykorzystać osiągi swoich samochodów. Po dwóch sezonach prowadzenia cyklu wiemy, że wybór auta z linii GR to prosta i szybka droga do zwycięstwa” – dodaje Mateusz Malinowski.

Trzeci sezon Toyota GR Cup to kontynuacja współpracy z uznaną serią Race Cup i składa się z sześciu rund rozgrywanych na profesjonalnych torach wyścigowych i autodromach.

Kalendarz Toyota GR CUP Track Day 2024:

1. runda – 27 kwietnia – Tor Poznań
2. runda – 29 czerwca – Silesia Ring
3. runda – 13 lipca – Moto Park Ułęż
4. runda – 10 sierpnia – Slovakia Ring
5. runda – 7 września – Autodrom Jastrząb
6. runda – 28 września – Moto Park Ułęż

W TOYOTA GR CUP mogą brać udział zarówno kierowcy GR Yarisa, GR Supry, GR86, czy Yarisa GRMN, jak i wszystkich innych modeli marek Toyota i Lexus. W minionym sezonie TOYOTA GR CUP uczestniczyło łącznie 57 kierowców, a najliczniej reprezentowanym modelem była Toyota GR Yaris (22 auta).

Wirtualne wyścigi w TOYOTA GR CUP DIGITAL

Oprócz sześciu rund w imprezach track day TOYOTA GAZOO Racing Polska zachęca do udziału w sportowej rywalizacji i rozwoju swoich umiejętności również entuzjastów popularnych gier komputerowych. W tym też celu w 2023 roku powstał cykl TOYOTA GR CUP DIGITAL, do których zakwalifikowano 7 zespołów i 95 zawodników.

„Zaangażowanie w e-motorsport jest jednym z filarów działalności TOYOTA GAZOO Racing w zakresie sportów motorowych na świecie. Poprzez wspieranie rozwoju e-motorsportu aktywnie pracujemy nad tym, aby sporty motorowe oraz samochody sportowe były dostępne dla każdego. Jesteśmy jedną z nielicznych marek w Polsce, która prowadząc oficjalną serię, stwarza realne możliwości rozwoju w tej dziedzinie sportu. W tym sezonie planujemy otworzyć rywalizację dla większej grupy uczestników” – stwierdza Malinowski.

Prace nad ostatecznym kalendarzem i nową formułą rozgrywek TOYOTA GR CUP DIGITAL 2024 mają zakończyć się w marcu.

GR ZLOT otwiera nowy sezon

Miłośnicy i posiadacze samochodów marki Toyota i Lexus spotkali się 24 lutego na podwarszawskim Autodromie Słomczyn. Podczas odbywającej się tego dnia imprezy GR ZLOT uczestnicy zgromadzeni w licznym gronie ścigali się w bezpiecznych warunkach na torze. Wydarzenie było podsumowaniem minionego i otwarciem nowego sezonu obecności TOYOTA GAZOO Racing Polska w motorsporcie.

W trakcie GR ZLOTU rozdane zostały nagrody za poprzedni sezon TOYOTA GR CUP oraz TOYOTA GR CUP DIGITAL. Zwycięzcy obu serii odebrali niepowtarzalne trofea na prostej startowej Autodromu Słomczyn, otoczeni klasycznymi i współczesnymi sportowymi autami marki.

„Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie serią, którą stworzyliśmy specjalnie dla pasjonatów japońskiej motoryzacji. Gratuluję wszystkim zwycięzcom drugiej edycji pucharu oraz dziękuję za udział każdemu zawodnikowi. Do zobaczenia na wyścigowych torach w sezonie 2024!” – podsumował wydarzenie Mateusz Malinowski.

Dla zdobywców pucharu TOYOTA GR CUP DIGITAL przygotowano wyjątkową niespodziankę. Członkowie zwycięskich zespołów mogli zasiąść za kierownicą wyścigowej Toyoty Yaris TRC, która została zbudowana do startów w markowym pucharze TOYOTA Racing Cup. Samochód przygotowano zgodnie z regulaminem technicznym Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski i klasy RN2 i posiada pełne wyposażenie bezpieczeństwa (m.in. certyfikowaną klatkę bezpieczeństwa), sportowe opony semi slick oraz wyczynowe zawieszenie coilover. Dla wielu uczestników zdobywających doświadczenie w świecie wirtualnym była to pierwsza okazja do jazdy prawdziwym autem wyścigowym i sprawdzenia swoich umiejętności na realnym torze.

Na sezon 2024 TOYOTA GAZOO Racing zaplanowała kolejne edycje imprezy GR ZLOT, połączone z serią TOYOTA GR CUP.

Sprawdź omawiane modele

Toyota GR Supra Toyota GR Yaris Toyota GR86

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą