fbpx

Dane techniczne

  • Moc silnika 234 KM
Toyota GR 86 Kraków

Toyota GR 86 – Kraków, małopolskie

Wiosna 2022 roku to bardzo ważny czas dla wszystkich miłośników sportowych samochodów. To właśnie na ten okres została zaplanowana premiera nowej Toyoty z linii GR. Trzeba się jednak śpieszyć, bo nie ma co liczyć na to, że zaraz pojawią się kolejne roczniki Toyoty GR 86. Zgodnie z założeniami japońskiej marki produkcja tego modelu ma zostać bowiem ograniczona do dwóch lat. Warto więc już teraz przyjrzeć się mu z bliska, bo opinie o GR 86 są wyjątkowo pochlebne.

Stylistyka auta zdecydowanie nawiązuje do znanych nam już sportowych samochodów tworzonych przez Toyotę. Zwłaszcza do modelu GT 86, który był poprzednikiem GR 86. Jednocześnie jednak zadbano o to, by zaopatrzyć Toyotę GR 86 w aerodynamiczne elementy, które nadają jej lekkości. Zachwycająca sylwetka nowego coupé to oczywiście nie wszystko, gdyż projektantom udało się też stworzyć przyjazne użytkownikom wnętrze. Toyota GR 86 posiada między innymi wygodne fotele, które łatwo można dopasować do swoich potrzeb oraz intuicyjne rozmieszczenie takich elementów, jak pokrętła czy przyciski.

Toyota GR 86 Kraków

Toyota GR 86 – dane techniczne

Pod maską Toyoty GR 86 znajduje się nowy silnik typu bokser o pojemności 2,4 l. Wyróżniają go bardzo dobre osiągi, co oczywiście doceniają fani szybkiej, dynamicznej jazdy. A przecież do tego stworzono ten sportowy samochód. Ten konkretny rodzaj silnika w Toyocie GR 86 dysponuje mocą 234 KM przy 7 tys. obrotach na minutę. Maksymalna prędkość samochodu z manualną skrzynią biegów to 226 km/h, a czas przyspieszenia od 0 do 100 km wynosi 6,3 sekundy. W przypadku, gdy zdecydujemy się jednak na automat, Toyota GR 86 rozpędzi się maksymalnie do 216 km/h, a czas przyspieszenia wyniesie 6,9 sekundy.

Jeśli chodzi o dokładne wymiary, Toyota GR 86 jest niemal taka sama, jak jej poprzednik, czyli GT86. Samochód ma 426,5 cm długości, 177,5 cm szerokości, 131 cm wysokości i rozstaw osi wynoszący 257,5 cm. W modelu GR 86 bagażnik ma 226 litrów pojemności.

Toyota GR 86 Kraków

Toyota GR 86 – poczuj radość z jazdy sportowym klasykiem

Toyota GR 86 to idealne połączenie tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. W modelu tym silnik znajduje się z przodu auta, które ma napęd na tylną oś. Uzyskano też właściwy rozkład masy oraz sztywność nadwozia większą o 50% niż w poprzednim modelu, a dzięki odpowiednim proporcjom projektantom Toyoty GR 86 udało się też zachować nisko położony środek ciężkości auta.

Wszystko to sprawia, że jest ono niezwykle zwinne i responsywne, a jego prowadzenie jest bardzo precyzyjne i stabilne. Nie można się zatem dziwić temu, że jazda takim samochodem daje kierowcom mnóstwo radości. Jest to wyjątkowo ekscytujące i pełne pozytywnych wrażeń doświadczenie, a cena Toyoty GR 86 wydaje się przez to w pełni uzasadniona.