fbpx

Toyota Corolla Cross - hit na polskim rynku

main_image

Corolla Cross to zupełnie nowy model, który właśnie wchodzi na europejski rynek. Kompaktowy SUV łączy atuty dwóch aut: Corolli – najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji oraz RAV4 – pioniera SUV-ów z samonośnym nadwoziem. O staniu się kolejnym bestsellerem marki można zdecydować duże zainteresowanie polskich klientów Corollą Cross. Już w pierwszych trzech tygodniach przedsprzedaży w salonach Toyoty zebrano ponad 600 zamówień.

second_image

Corolla Cross dołącza do gamy pięciu SUV-ów i crossoverów Toyoty reprezentujących wszystkie segmenty – od najmniejszego Aygo X po 7-osobowego Highlandera. Nowy model wnosi do segmentu rodzinnych kompaktowych SUV-ów na europejskim rynku technologię hybrydową najnowszej piątek generacji oraz napęd na cztery koła AWD-i. Otrzymał też rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego trzeciej generacji.
Samochód trafi do klientów już jesienią 2022 roku. Toyota daje możliwość wyboru jednej z trzech wersji wyposażenia i trzech dodatkowych pakietów.

Napęd na cztery koła AWD-i zyskuje dużą popularność

Prawie połowa zamówień na Toyotę Corollę Cross dotyczy samochodów z napędem na cztery koła. Jest to pierwsza Corolla, w której dostępny jest inteligentny napęd AWD-i.
Bazę dla AWD-i stanowi pełen napęd hybrydowy, zapewniający samochodom Toyoty wyjątkową oszczędność i płynną, dynamiczną jazdę. Zastosowany w Corolli Cross układ hybrydowy piątej generacji, z silnikiem 2.0, o łącznej mocy 197 KM, jest o osiem procent większy w porównaniu z układem czwartej generacji. To silnik elektryczny o mocy 113 KM i 206 Nm momentu obrotowego odpowiada za dobre osiągi w trybie EV. Zamontowany w tylnej osi dodatkowy silnik elektryczny o mocy 41 KM jest dołączany automatycznie. Zwiększa przyczepność i daje większe poczucie bezpieczeństwa na miękkich lub śliskich nawierzchniach. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy. Nowy i bardziej wydajny układ napędowy z większą baterią i nowym oprogramowaniem umożliwia pokonywanie jeszcze większych dystansów w bezemisyjnym trybie elektrycznym.

Corolla Cross w wersji Premiere Edition dominuje w zamówieniach

Ponad 80% zamówionych samochodów to Corolla Cross w najwyższej wersji Premiere Edition, która oprócz dostępnego w standardowej wersji cyfrowego zegara, czynnego systemu bezpieczeństwa, trzeciej generacji Toyota T-MATE i systemu multimedialnego Toyota Smart Connect z ekranem HD 10,5 cala oraz nawigacji online, zawiera również skórzaną tapicerkę z perforacją, kamerę 360 stopni, bezdotykowe otwieranie, elektryczne drzwi bagażnika i uruchamianego zdalnie przez telefon asystenta parkowania Toyota Teammate.
Wyposażenie można uzupełnić dodatkowo o panoramiczny dach. Toyota Corolla Cross Premiere Edition kosztuje 173 300 zł, a z napędem AWD-i 183 200 zł.
Ceny Corolli Cross zaczynają się od 142 800 zł lub od 1 626 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE.

Sprawdź omawiane modele

Toyota Corolla Cross Toyota Corolla Hatchback Toyota RAV 4

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą