Dane techniczne
-
Toyota MiraiSedan
-
Cena
-
Skrzynia biegówAutomatyczna
-
NapędPrzód
- Liczba miejsc 4
- Moc układu napędowego 182 KM
- Pojemność bagażnika 321 l
- Przyspieszenie 0-100 km/h 9,0 s
- Średnia emisja CO2 0 g/km
- Średnie zużycie paliwa 0,84 kg H2/100km
- Zasięg 650 km
Toyota Mirai – innowacyjny napęd wodorowy
Wodór jest pierwiastkiem występującym we wszystkich organizmach na naszej planecie oraz w wodzie. Może on zostać z niej pozyskany przy pomocy elektrolizy inicjowanej energią ze źródeł odnawialnych. To powszechnie dostępne źródło energii może więc z powodzeniem zasilać nasze samochody, które dzięki niemu w końcu stają się zupełnie bezemisyjne.
W autach Toyota Mirai drugiej generacji z 2021 roku, jak i w jej starszych wersjach znajdziemy napęd elektryczny, który jest zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. To w nich właśnie wytwarzana jest energia elektryczna, powstająca w wyniku wiązania wodoru z tlenem. Energia ta jest wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego oraz do ładowania akumulatorów, a przy tym nie powoduje powstawania produktów ubocznych w postaci zanieczyszczeń, takich jak na przykład szkodliwe gazy. Wodór jest więc źródłem energii, które może zrewolucjonizować nie tylko rynek motoryzacyjny, ale też nasze społeczeństwo.
Nowa Toyota Mirai – dane techniczne
Nowy wodorowy model Mirai został wyposażony w zmodernizowany układ zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Dzięki temu, iż w tej wersji, w porównaniu do toyoty pierwszej generacji, zwiększona została pojemność zbiornika, napędzana wodorem Toyota Mirai może teraz pokonać do aż 650 km na jednym tankowaniu. Sam proces tankowania wbrew pozorom jest banalnie prosty i przebiega niemal dokładnie tak samo, jak w przypadku aut z tradycyjnym napędem. Co ważne, wszystko trwa maksymalnie 5 minut, a ogniwa paliwowe natychmiast zaczynają wytwarzać niezbędną do kontynuowania jazdy energię. Pierwsze stacje tankowania wodoru w Polsce planowane są już na 2022 rok, co spowoduje jeszcze większy rozwój elektrycznej Toyoty Mirai.
Jazda Toyotą Mirai zasilanej wodorem jest bardzo intuicyjna i przyjemna dla kierowców. Jest to zasługa między innymi responsywnego napędu oraz dynamicznego przyspieszenia do 100 km/h w 9,0 sekund. Łączna moc generowana przez napęd wodorowy to natomiast 182 KM. Użytkownik może też wybrać jeden z trzech trybów jazdy. W trybie ECO możemy kontrolować zużycie paliwa, tryb NORMAL doskonale sprawdza się w codziennym użytku, a tryb SPORT to gwarancja szybkiej reakcji pojazdu, gdy tego potrzebujemy.
Wodorowy model Mirai – samochód elektryczny przyszłości
Nowa Toyota Mirai to bezemisyjny samochód przyszłości, który wyróżnia się też świetną wydajnością. Innowacyjny sedan stworzony przez japońską markę posiada ponadto niezwykle dynamiczną sylwetkę, która wyróżnia go z tłumu. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesną stylistykę wnętrza samochodu. Eleganckie wykończenia oraz wykorzystanie najnowszych technologii sprawia, że podróżowanie tym autem to prawdziwa przyjemność. W przypadku takich samochodów jak Toyota Mirai cena ich zakupu jest w pełni adekwatna do tego, co otrzymujemy w zamian.
Dowiedz się więcej
Toyota Mirai - 50 elektryzujących faktów
Toyota Mirai drugiej generacji to samochód z przełomowym napędem wodorowym. Oto 50 rzeczy, które warto wiedzieć o nowej Toyocie Mirai.
Toyoty Mirai we flocie producenta technologii infrastruktury wodorowej
10 sedanów Toyota Mirai trafiło do floty Maximator Hydrogen. Pojazdy wodorowe stanowią już prawie 10% parku samochodowego firmy.
Wenecja zyskała nową flotę wodorowych sedanów Toyota Mirai
W Wenecji została otwarta publiczna stacja tankowania pojazdów wodorowych. Jest to pierwsza we Włoszech publicznie dostępna, miejska stacja tankowania